Úvod»Farma

Nový Zéland  a Austrália na Slovensku

 

Ak ste fanúšikmi ostrovov, máte radi drsnú zelenú hornatú a vulkanickú krajinu, zvláštne druhy fauny a flóry nevyskytujúce sa nikde na svete, zaujímajú Vás rituály domorodého obyvateľstva a milujete treky, horolezectvo a Pána Prsteňov, určite Vám "vonia" Nový Zéland - štát v Austrálii a Oceánii, tvorený dvoma hlavnými a mnohými malými ostrovmi v juhozápadnej časti Tichého oceánu. Pôvodný maorský názov preň znie AOTEAROA, čo doslovne znamená "zem dlhého bieleho oblaku" .  

 

Máte chuť aspoň na chvíľku sa nadýchnuť podobnej novozélandskej atmosféry? Nechce sa Vám letieť cez oceán, platiť drahú letenku ani baliť kopec batožiny? V tom prípade stačí naštartovať auto alebo nasadnúť na autobus a vydať sa do Modrovej - dedinky pri Piešťanoch.

 

Na pätnásťhektárovom pozemku sa nachádzajú zvieratá dovezené z rôznych kútov sveta - tasmánske klokany a pštrosy emu z Austrálie, škótsky horský dobytok z Veľkej Británie, ovce Romney z Nového Zélandu, ovca Quessant z Francúzska, kozy domáce zo Slovenska a ako prekvapenie - pod nohami sa Vám bude plaziť krokodíl, ktorý vo Vás vyvolá otázku či ide alebo nejde o živého tvora.

 

Všetky zvieratká sú chované vo voľnej prírode, každé si môžete odfotiť. Jedinečnou raritou je prírastok do klokanej rodiny - biely klokanček (albín). Okrem dospelých zvierat je na farme množstvo mláďat.

 

Počas návštevy na farme sa môžete občerstviť a posedieť si v altánkoch alebo na terase, či pri ohnisku. Poskytujeme vám priestor na rodinné pikniky s výhladom na krásnu prírodnú scenériu.